Hepsiburada.com’dan Avrupa başarısı

 

Online AVM hepsiburada.com Internet Retailer 400 listesinde ilk 100’e girmeyi başaran tek Türk markası oldu.

E-ticaret sektörünün nabzını tutan araştırmalar yapan ve istatistikler derleyen Internet Retailer, 2012 yılı raporunu yayımladı. Perakende satış yapan şirketleri kapsayan raporda, Avrupa’nın en büyük 400 şirketi yer alıyor. Hepsiburada.com, 191 milyon 349 bin dolar ciro ve yüzde 32’lik büyüme oranıyla Avrupa’nın zirvedeki şirketleri arasında 89. sırada yerini aldı.

E-TİCARET BÜYÜYOR, REKABET DERİNLEŞİYOR
Avrupa’nın en büyük şirketleri listesinde 12.3 milyar dolarlık ciro ile Amazon.com liderliği korurken, ikinci sırayı 6,2 milyar dolarlık ciroyla Otto Group aldı. 5.4 milyar dolar ciro kaydeden Tesco ise üçüncü sırada yerini aldı. Internet Retailer’ın 2011 yılı Avrupa ilk 300 şirket listesinde Türkiye’den 17 şirket yer almıştı. Bu yılki listede ise Türkiye perakende şirketlerinden Hepsiburada.com dışında 3 şirketin yer alabilmesi dikkat çekti.

E-ticaret sektörünün hızla büyüdüğü Türkiye’de, E-Ticaret markalarının listede geçtiğimiz yıla göre daha az yer bulması, dünyada E-Ticaretin baş döndürücü bir hızla büyüdüğünü ve sadece bu büyümeye ayak uydurmayı başaran markaların paralel büyüme sağladığını gözler önüne serdi.

23 Mart 2012 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: