Türk kardeşlerin 2 yerli oto tasarımı.

İki kardeş tasarımcı Evrim Özgün ve Evren Özgün, yerli otomobilin tasarımının da yerli olmasını istedikleri için 2 farklı tasarım yaparak üretimiçin destek aramaya başladı.

 

GALERİ İÇİN TIKLAYINEmre Özpeynirci’nin haberi

Geliştirdikleri 2 tasarımın tescilini alan 2 kardeş, daha önce geliştirdikleri ‘Atmaca’ isimli süperspor otomobilin üretimi için de yurtdışı bağlantılıbir firmayla sözleşme imzalamış durumda.

İşte iki kardeşin tasarladığı iki yerli oto

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünü bitirdikten sonra otomotiv tasarımına yönelerek profesyonel anlamda çalışmaya başlayan iki tasarımcı kardeş, daha sonra İtalya da düzenlenen bir yarışmadankazandıkları ‘otomobil tasarım diploması’ aldı. Evrim ve Evren Özgün kardeşler şunları anlattı:

“Bazı firmalara konsept ve üretime yönelik tasarımlar yaptık. Bunlar içinde Karsan, Otokar, Hema gibi büyük şirketler var. Şu an yaptığımız tasarımlardanbazıları üretilmiş durumda. Bunlar arasında, minibüs, otobüs, traktör veotomobil bulunuyor.

2008 yılında Jan Nahum’un kurduğu Hexagon Studio da tasarımcı olarak New York Taxi projesinde çalıştık. Şu an serbest olarak tasarım yapmaya devam ediyoruz. Son olarak süper spor bir otomobil olan ‘Atmaca’yı geliştirdik ve tescilini aldık. Üretim için sözleşme imzaladık.”

Reklamlar

21 Şubat 2012 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: