Öğretmenlerin tatili 1 aya iniyor.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in, öğretmenlerin artık yazın 3 ay tatil yapmayacaklarını belirttiği konuşması hayata geçiriliyor.

 

Hatırlanacağı üzere TRT Haber’e konuşan Dinçer, “İhtiyaç duydukları kadar tatil için zaman ayıracağız. Ama onun dışında bir eğitim programı uygulayacağız” demişti. Öğretmenlerin, bütün masrafları bakanlığın karşılayacağı bir eğitimden geçireceklerini dile getiern Dinçer “En az bir ay süre ile öğretmenlerimizi eğitime tabii tutacağızBunu her öğretmeni değişik illere, tatil beldelerine taşıyarak yapmayacağız. Herkesi kendi ilinde, ilçesinde olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Dinçer’in projesi hayata geçiriliyor. Afyon İl Milli Eğitim Müdürlüğü afyon.meb.gov.tr adresinde 2012 hizmetici eğitim plani yazisinda belirtildiği üzere ildeki ögretmenlere tüm yaz boyu seminer konulmuş./m.b

Yayınlanan planda il genelindeki Tüm Öğretmenler/Tüm Yöneticiler yaz tatilinde Haziran/Temmuz/Ağustos aylarında rotasyonlu olarak seminere alınmış. Yani öğretmenlerin olmayan üç ay tatili de tamamen hiç edilmiş. Yetkililerin hangi gerekçe ile böyle bir uygulamaya gittiği diğer illerde böyle bir uygulama yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

26 Aralık 2011 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 2 Yorum.

  1. bir öğretmen olarak sayın bakana diyecek bir şey bulamıyorum.
    ama sayın bakanın ilk önce öğretmenler zorunlu olarak (bir çok öğretmen tatil yapmak istemez!) kaç ay tatil yapıyor onu öğrenmesi gerekiyor. zannedildiği gibi 3 ay değil 2 ay oda mecburiyetten sanırım bir kurumun en üst amiri bunu bilmesi gerekiyor. bu bakanla allah bize yardım etsin.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: