İnanılmaz Facebook çılgınlığı!

İnanılmaz bir Facebook çılgınlığı daha!

Facebook üzerinde pek çok saçma şey gördük ama bu seferki, diğerleri kadar masum olmayabilir!

Facebook ilk başta sadece insanların birbirlerini bulması üzerine kurulmuş basit bir sistemdi. Günümüzdeyse üzerinde envai çeşit uygulama bulunan ve tüm dünyayı birbirine bağlayan bir bağımlılığa dönüşmüş durumda.

Gün geçtikçe kullanım amacı değişen Facebook, bu sefer duyanları şok eden bir gelişme ile çalkalandı. Amerika’nın Phoenix eyaletindeki “CBS 5 KPHO” aracılığı ile aktarılan habere göre, birçok aile, çocuklarının geçirdikleri suçiçeği hastalığını Facebook üzerinden haberleşerek paylaşıyor; hatta bunun için bir etkinlik bile açıyorlar.

Bu garip akımın ilk sebebi ailelerin çocuklarının vücutlarında hali hazırda bulunan ya da sonrasında aşı ile meydana gelebilecek alerjilere karşı tepki göstermeleri yer alıyor. Aşı vurulmayan çocuklaraysa, aileler için uygun bir zamanda virüs bulaştırılıyor ve bu sayede aile fertleri kendilerine uygun bir hastalık dönemi yaratabiliyorlar. Fakat buradaki asıl sorun, suçiçeği virüsünün basit bir çanta içerisine koyulan lolipop ve tic-tack gibi şekerlemelerle kargolanıyor olması.

Facebook üzeriden yapılan bu etkinlikler nasıl durdurulacak halen bilinmezken, virüs taşıma işine bulaşan her ebeveynin, birçok insanı tehdit altında bırakıyor olması kendileri için büyük bir suçu da beraberinde getirecek gibi gözüküyor.


14 Kasım 2011 tarihinde Uncategorized içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: