Apple-Samsung savaşı sona mı eriyor?

Ezeli rakibi Apple ile verdiği patent savaşı ile dünya gündeminden düşmeyen Samsung, herkesi şaşırtan açıklamada bulundu.

Güney Kore’nin en yüksek tirajlı gazetesi Chosun İlbo’ya konuşan Samsung Elektronics’in üst düzey yetkilisi, Apple’in yeni ürünü olan iPhone 4S’in Güney Kore’de satışını engellemek için herhangi bir girişimde bulunmayacağını ifade etti.

Girişilen patent savaşından iki markanın da çok şey kaybettiğini aktaran ismini açıklamayan üst düzey yetkili, patent davalarında kaybedilen zamana dikkat çekti. “Birilerinin bu patent savaşına son vermesi gerekiyor” diye konuşan Samsung yöneticisi, patent davalarında dolayı aynı zaman bir çok Koreli vatandaşın nefretini kazanamaya başladıklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan Apple’dan da zeytin dalı uzatıldı. Geçen hafta Güney Kore’deki Kyung-hee Üniversitesi’nde Koreli gençlere konuşan Apple’ın üst düzey yöneticilerinden John Eliot, iki elektronik devi arasındaki patent savaşından yarardan çok zarar ettiklerini ifade etmişti. Samsung ile uzlaşılması halinde iki markanın da rahatlayacağını sözlerine ekleyen Eliot, patent davalarına son vermek istediklerini dile getirmişti.

Patent davalarından zaman israfına giren Samsung ve Apple’ın yöneticileri, bu davalardan dolayı halkın tepkisini çektiklerinin farkına vardıklarını dile getirdi. Bir çok uzman son bir kaç günde yaşanan olayları yorumlayarak, çok yakın zamanda iki elektronik devinin bir uzlaşıya varıp patent savaşına son vereceklerine işaret etti.


14 Kasım 2011 tarihinde Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: