Chevrolet Volt marka Elektrikli Volt satışa çıktı

Ahşap Küpeşte Yapımı. Beton, Masif ve Omurgalı Merdiven Kaplama Yer Döşeme Pergule Kamelya Basamak korkuluk yapımı tasarımı irtibat ali rıza ocakçı ahşap küpeşte ve merdiven yapımı. Marangoz Küpeşte Ustası Ali Rıza OCAKÇI
ali zaimoglu rize ardesen lazeser istanbul bursa izmir ankara samsun trabzon zonguldak kupeste ustasi malatya antalya mugla aydın balikesir kutahya cankırı tekirdag konya marmaris kusadasi  Elektrikli Volt satışa çıktı

Otomotiv sektörünün uzun menzilli ilk elektrikli otomobili Chevrolet Volt ABD’de satışa sunuldu. İlk aşamada 6 ABD eyaletinde ve ülkenin başkenti Washington’da pazara sunulan Chevrolet Volt, 2011 yılının son çeyreğinde Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa ülkeleri ve Çin’de de ABD’yi takiben pazara sunulacak.
 
ABD’de 41 bin dolardan satışa sunulan Chevrolet Volt, uzun menzilli elektrikli otomobil segmentinde yer alıyor. Araç hem elektrik, hem de benzinle gidebilen elektrikli yakıt sistemine sahip ve emisyonsuz sürüşe olanak sağlıyor.

Chevrolet Volt, 16 kWh lityum iyon aküsünde depoladığı elektrik enerjisini kullanarak 60 kilometreye kadar mesafe kat edebiliyor. Akünün enerjisi tükendiği zaman, bir tümleşik alternatör devreye girerek elektrikli tahrik ünitesini enerji ile beslemek için elektrik sağlıyor ve aynı zamanda aküyü şarjlı tutuyor. Bu özellik Chevrolet Volt’un menzilini 500 kilometrenin üzerine çıkarıyor.

 

31 Temmuz 2010 tarihinde Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: