Herkese 1 TB Ücretsiz Alan

 

5-10 GB depolama alanı sunan siteleri unutun; Oosah adlı servis, tam 1 Terabayt depolama alanını ücretsiz sunuyor. Peki bu alanı nasıl kullanabilirsiniz? Gmail’in 1 GB alanı ücretsiz sunacağı söylendiğinde herkesin şaka sandığı günler çok da geride değil. Şimdi ise başka bir servis, Oosah, bunun tam bin katını teklif ediyor ve çoğu çevreden aldığı tepki benzerlik gösteriyor. Oosah’ta ücretsiz bir hesap açarak, tam 1 TB online depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Kadı Kızının Kusurları

Ancak(bunu beklediğinizi biliyoruz) her güzel şey gibi bazı limitleri olan Oosah servisine işlem dosyası, ofis dokümanları veya diğer dosyaları değil, sadece video ya da müzik gibi medya dosyalarını yükleyebiliyorsunuz. Üstelik bunun da sınırı var; videolar 200 MB, MP3 dosyaları 9 MB, görseller ise 50 MB boyutundan büyük olamıyor.

Servisin, bilgisayara hiç kopyalamadan doğrudan kameradan video yüklemek gibi avantajları bulunuyor. YouTube, Flickr, Facebook ve Picasa ile de uyumlu çalışan Oosah, bu servislerdeki hesaplarınızla eşleştirme yaptığınızda bir medya merkezi görevi üstleniyor. Örneğin Flickr’dan Oosah’a fotoğraf indirip, daha sonra bunları doğrudan Facebook’a yükleyebiliyorsunuz.

Bi’ Sakatlık Çıkmasın?

Oosah’ın bu hizmeti, akıllara büyük mağazalardaki açılış fırsatlarını getiriyor. Ancak öyle bile olsa, 1 TB depolama alanından "ayağımız alışana kadar" ücretsiz faydalanmak hiç de fena fikir değil. Üstelik tüm üyeler 1 TB veriyi internete yükleyene kadar, bahsi geçen alan zaten standart hale gelmiş olur.

 
big_oosah_logo
 

19 Eylül 2008 tarihinde Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: