Haber7.com'a Hack şoku

 Haber7.com Bilimnet bölümü Türk Hackerlar tarafından hacklendi. aber7.com ziyaretçileri, bilimnet menüsüne tıkladıklarında önce yanlış tıklama yaptıklarını zannettiler. Ancak yanlışlık tıklamada değildi.  Bir grup Türk Hacker sitede açık bulunduğunu haber7.com’a bildirdiler. Haber7.com’dan yanıt alamayıncada sitenin Bilimnet bölümünü uyarı amaçlı olarak hacklediler.

hackhaber7tv

07 Eylül 2008 tarihinde Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 3 Yorum.

 1.  
   

   
   
   
   
  Retrato do poeta quando jovem
   
  Há na memória um rio onde navegam
  os barcos da infância, em arcadas
  de ramos inquietos que despregam
  Sobre as águas as folhas recurvadas.
   
   
  Há um bater de remos compassado
  no silêncio da lisa madrugada,
  ondas brandas se afastam para o lado
  Com o rumor da seda amarrotada.
   
   
  Há um nascer do sol no sítio errado,
  à hora que mais conta duma vida,
  Um acordar dos olhos e do tacto,
  Um ansiar de sede inextinguida.
   
   
  Há um retrato de água e de quebranto
  que do fundo rompeu desta memória,
  e tudo quanto é é rio abre no canto
  que conta do retrato a velha história
   
   
  José Saramago

 2. HİÇ HAYALLERİNİZDEN SIFIR ALDINIZ MI ?Bu öykü, çiftlikten çiftliğe, yarıştan yarışta koşarak atları terbiye etmeye çalışan gezgin bir at terbiyecisinin genç oğluna kadar uzanır. Babasının işi nedeniyle çocuğun orta öğretimi kesintilere uğramıştı. Orta ikideyken, büyüdüğü zaman ne olmak ve yapmak istediği konusunda bir kompozisyon yazmasını istedi hocası.. Çocuk bütün gece oturup günün birinde at çiftliğine sahip olmayı hedeflediğini anlatan 7 sayfalık bir kompozisyon yazdı. Hayalini en ince ayrıntılarıyla anlattı. Hatta hayalindeki 200 dönümlük çiftliğin krokisini de çizdi. Binaların, ahırların ve koşu yollarının yerlerini gösterdi. Krokiye, 200 dönümlük arazinin üzerine oturacak 1000 metrekarelik evin ayrıntılı planını da ekledi. Ertesi gün hocasına sunduğu 7 sayfalık ödev, tam kalbinin sesiydi.. İki gün sonra ödevi geri aldı. Kağıdın üzerinde kırmızı kalemle yazılmış kocaman bir "0" ve "Dersten sonra beni gör" uyarısı vardı. "Neden "0" aldım?" diye merakla sordu hocasına, çocuk.. "Bu senin yaşında bir çocuk için gerçekçi olmayan bir hayal"dedi, hocası.. "Paran yok. Gezginci bir aileden geliyorsun. Kaynağınız yok. At çiftliği kurmak büyük para gerektirir. Önce araziyi satın alman lazım. Damızlık hayvanlar daalman gerekiyor. Bunu başarman imkansız" ve ekledi:"Eğer ödevini gerçekçi hedefler belirledikten sonra yenidenyazarsan, o zaman notunu yeniden gözden geçiririm." Çocuk evine döndü ve uzun uzun düşündü. Babasına danıştı. "Oğlum" dedi babası "Bu konuda kararını kendin vermelisin.Bu senin hayatın için oldukça önemli bir seçim!." Çocuk bir hafta kadar düşündükten sonra ödevini hiçbir değişiklik yapmadan geri götürdü hocasına.. "Siz verdiğiniz notu değiştirmeyin" dedi.. "Ben de hayallerimi.."….. O orta 2 öğrencisi, bugün 200 dönümlük arazi üzerindeki 1000 metrekarelik evinde oturuyor. Yıllar önce yazdığı ödev şöminenin üzerinde çerçevelenmiş olarak asılı. Öykünün en can alıcı yanı şu: Aynı öğretmen,geçen yaz 30 öğrencisini bu çiftliğe kamp kurmaya getirdi. Çiftlikten ayrılırken eski öğrencisine "Bak" dedi, "Sana şimdi söyleyebilirim. Ben senin öğretmeninken,hayal hırsızıydım. O yıllarda öğrencilerimden pek çok hayal çaldım. Allah’ tan ki, sen, hayalinden vazgeçmeyecek kadar inatçıydın."
  S.A HAYIRLI SAHURLAR…ÇOK FAYDALI Bİ ALAN OLMUŞ SANIRIM BEN ÇOK FAYDALANACAĞIM BU SAYFADAN ŞİMDİDEN HAKKINIZI HELAL EDİN…SELAM VEDE DUALARIMLA…

 3. http://www.dijiplatform.com
  Tüm teknoloji severleri bekleriz 🙂

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: